ÚPRAVA

WEST HIGHLAND WHITE TERRIER 

obrázek

Westík se upravuje trimování. To nedodává westiemu jen jeho typický vzhled, ale slouží také k udržování dobrého zdravotního stavu kůže a srsti. Pravidelně trimovaný westík obrůstá daleko lépe než ten, který trimován není. Když tvrdé pesíky dosáhnou své konečné délky odumírají, ale zůstávají vězet v kůži. Přirozená výměna srsti u hrubosrstých plemen neprobíhá tak hladce jako u jiných psů. Odumřelé chlupy překážejí v růstu novým. U mnohých westíků vyvolávají odumřelé chlupy svědění, takže pro ně je trimování zvlášť potřebné.

Při trimování je důležité, aby se odstraňovaly pouze odumřelé chlupy. Pokud westiemu roste srst normálně, trimuje se přibližně každé 3 měsíce.

Každý musí sám uvážit, zda může svého psa trimovat sám nebo zda je lepší jej svěřit odborníkovi.

 

Při trimování se musí dodržovat následující pravidla:

  • krycí srst na hřbetě se zkracuje ve směru růstu trimovacím nožem asi na 3 cm délky, vpředu a po stranách krku se krátí na 1-2 cm. Ocas se trimuje nebo ostříhá do tvaru jedličky. Na hlavě se odstávající srst načechrá a obrysy se upraví nůžkami.

  • >po otrimování se srst na přídi těla ještě zkrátí a upraví nůžkami. Na horní třetině boltců se srst uvnitř i zvenčí oškube nebo upraví nůžkami.

  • okolí řiti se ostříhá nůžkami. Přechody se upraví trimovacím nožem.