AKTUALITY 2006

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

31. 12. 2006

I Silvestr jsme kupodivu přežili bez vážnější úhony a moc mě těší, že i Fugísova reakce na střelbu už není tak tragická ….. jak vidno, trénink nese ovoce.

 

25. 12. 2006

Vzhledem k překrásnému počasí jsme se rozhodli nekrnět doma a vyrazili jsme si zatrénit agility – (viz galerie).

 

24. 12. 2006

Vánoce jsme zvládli bez úhony, hoši nesežrali ani stromeček, ani ozdoby, jenom ládovali cukroví a na Štědrý den samozřejmě kapříka. Ježa letos kupodivu taky trefil, takže jsme byli jako obvykle „překvapení“ fůrou dárků …… některé z nich již pozřeny, zpracovány atd. =o)))) Sněhu jsme se letos sice nedočkali (resp. dočkali, ale jenom na cca 2 hodiny než zase roztál), ale i tak jsme stihli fůru bezva výletů (viz galerie).

 

20. 12. 2006

Stydím se stydím, že nepřibývají žádné aktuality =o( Takže …… po důkladném výběru přidány fotky, které sice byli pořízeny dřív, ale trošku se na ně pozapomnělo.

 

11. – 17. 10. 2006  

     Pohodový týden strávený v Beskydech. Počasí vyšlo naprosto fantasticky, takže jsme chodili a chodili =o))) Díky Fugánkovu otlaku, který si stihl hned druhý den pořídit, jsme sice zdolali jenom cca 90 km, ale bez ohledu na délku výletu jsme se při návratu už všichni vždycky těšili do oblíbené hospůdky (i hoši už tam pak mířili tak nějak samozřejmě =o)))). Škoda jenom, že se nám zbláznil foťák, takže nemáme skoro žádnou „dokumentaci“ – a že bylo co fotit ….. po dlouhé době jsem např. viděla živého mloka … no, snad příště.

 

27. 8. – 1. 9. 2006

     Vegetíme v domečku rodičů, kteří odjeli na dovolenou – hoši mají k dispozici zahradu a hned za domem pole, louky, les =o)))) Sice počasí nevyšlo úplně ideálně, ale aspoň bylo dostatečně „zalito“, takže houby rostly „jako po dešti“ (Ady se od loňska zlepšil, už nemá tendence všechny houby ochutnávat – vč. muchomůrek a dalších, ale jenom olizuje hříbky a „zasedává“ – výborná pomoc =o)) Samozřejmě hoši stihli ještě trošku vylepšit zahradu několika krátery, ve kterých zdá se hledali prapodivná zviřátka =o))))) No, prostě pohoda.

 

23. 8. 2006

  Tak se nám z lízané tlapky vyklubala zapíchnutá osina, zákrok v narkóze a fůra dalších „prima“ zážitků. Ale zdá se, že je cizí těleso venku, Fuč se kupodivu už  večer po zákroku nemotal jak opilec a dokonce v pohodě vegetoval vč. jídla.

 

  21. 8. 2006

  Fugís si začíná podezřele intenzivně lízat nohu – valíme na veterinu.

 

23. 7. 2006

Koupila jsem pytlík nafukovacích balonků - ani mě nenapadlo, že budou mít tak fantastický úspěch ..... tím pádem zvládáme fůru nových povelů jako "lachtan", "caplínek" a další =o))) 

 

15.-18. 7. 2006

Strávili jsme s Fučounkem několik príma dní na táboře K-9 na Sázavě.

I když .... začátek nebyl zrovna ideální. ČD opět nezklamaly - rychlík měl "drobné" zpoždění, takže nám ujel přípoj, tak jsme dovolenou začali 10km pochodem do "cílové stanice" - ale pohybu není nikdy dost že =o))

Pak už si ovšem nemůžeme stěžovat -počasí vyšlo fantasticky, stihli jsme fůru výletů, každý den nějakou tu koupačku - tu Fuč obzvláště ocenil - a večer i nějakou tu grilovačku (tímto zdravím Ráďu, Julču a Laru). Tento rok se sešla skutečně dobrá parta lidí, takže jsme každý večer zakončili príma posezením, pan vedoucí jako každý rok přímo sršel vtipem, no prostě pohoda.

Finále jsme završili opět dobrodružnou cestou vlakem k domovu a hned jak jsme se vylodili v rozpáleném "betonovém městě" jsme litovali, že se vůbec musíme vracet =o(

 

 

1.-2. 7. 2006

Strávili jsme pohodový víkend ve Zbraslavi.

V sobotu ráno výstava (ufouní Speciálka ) - vzhledem k tomu, že se už dopředu vědělo, že nepřijede  pozvaná mezinárodní rozhodčí, tak jsme byli zvědaví, koho Lada sežene - a on Hořák - kdo nezažil - nepochopí - všem vřele doporučuju - posouzení psů sice korektní, ale takové ponížení bych v kruhu zažít nechtěla - ovšem pro diváky obrovská show.  Druhou "skupinu" -  braboše - posuzoval avizovaný  Jean Luis Grünheid, Francie  (viz fotky).  Po výstavě jsme se pak pokoušeli schůzovat =o)).  Po schůzi pak propukla pohodová diskuse s "vybranými" jedinci a pak táborák s opékáním špekoňů - prostě pohoda - Dady se všeho aktivně účastnil, takže večer okamžitě odpadl.

V neděli opět výstava - tentokrát Klubová  (neodpustím si drobnou poznámku - když jsem snídala párky, tak jsem se najednou velice divila, kolikže těch psů vlastně mám a že ti žebrající chlupáči nikomu nechybí ... ale nejsem přece skot .... spokojenost byla - myslím - na všech stranách =o))) V neděli opět překvapení s rozhodčím - původně jsem si myslela, že je to zdařilá recese - Jakub do kruhu přivedl staršího pána v černých brýlích a s bílou hůlkou ..... když ho usadil za stůl, pochopili jsme, že je to skutečně rozhodčí. No, výstava proběhla ke spokojenosti - obzvláště některých - a všichni jsme odjížděli s bezva pocitem, že kolem grifonků se "motají" samí príma lidi =o))) Tímto zdravím především Jarču, Ester a Irču =o))

 

 

 

18. 6. 2006

Přidáno něco málo nových fotek z koupání, tréninku agility a víkendu.

 

11. 6. 2006

Vždycky jsem si myslela, že stran zvířectva mě - "dítko z vesnice" - nemůže ve městě nic překvapit - omyl.  Dneska v poledne nám vletěl do bytu holub. Hoši byli jak urvaní, manžel naháněl zběsilého letce a já se pokoušela zklidnit naše hochy. Ptáka jsme přece jenom nakonec vyhnali a začli diskutovat o degeneraci naší fauny, když psi začali řvát z balkonu. Teprve pak jsme pochopili, proč u nás holub hledal útočiště. Bohužel se nám ho podařilo vyhnat příliš brzo, takže poštolka, která ho celou dobu pronásledovala, pak měla ulehčenou situaci. Psi potom s náležitým napětím sledovali, jak holub na zahradě sváděl svůj poslední boj a následně i jeho konzumaci.

 

PS: Asi před rokem jsme měli v bytě netopýra - doteď jsme nepřišli na to, jak se k nám mohl dostat.

 

6. 6. 2006

Ve vyhodnocení soutěže o nejlepšího teriéra Klubu chovatelů teriérů za rok 2005 obsadil Fugánek v kategorii "ostatní výkon" (započítávány zkoušky ze sportovní kynologie a agility) 10.-11. místo v celkovém pořadí všech plemen teriérů.

 

18. 5. 2006

Zúčastnili jsme se natáčení pořadu Padající květináč - pokud nás nevystřihnout, tak pořad se bude vysílat v úterý 6. 6.  na ČT1 ve 23.05 =o))) Jsem celkem zvědavá, co z toho "vyleze" - režie Otakáro Schmidt =o)))).

 

14. 5. 2006 

Aldošek dnes složil zkoušku ZZO =o)))

 

13. 5. 2006

Konečně vytvořena galerie roku 2006 (fotky jsou z jarních procházek + dovolená v Jeseníkách).

 

13. 3. 2006

Výměna ankety - Aldoškův den - tak prosím hlasujte =o)

 

12. 3. 2006

Hoši dostali natahovací myšičky. No, natahovací nezůstaly moc dlouho, ale měly celkem úspěch. Pot mě ovšem polil v momentě, kdy jsme zjistili, že z jedné je "myška - Žižka". Byla jsem celkem ráda, když jsme oko vč. gumových výztuží našli - představa hledání v Aldových "výstupech" nebyla nijak uspokojivá.

 

11. 3. 2006

Další prima výlet - dokonce i Áďa už se, zdá se, smířil s tím, že to bílý co studí, tady ještě asi nějaký pátek bude, takže nedělá "opičky", zato dělá fůru vylomenin - viz štípání Fugánka do zadku a pak vzájemný lov =o)))

 

11.-12. 2. 2006

Byli jsme juknout na výstavu v Brně (na fotkách kamarádka Jana a její border kolie Excellent Chels Black Chevers).

 

14. - 15.1. 2006

Užívali jsme si sněhové nadílky a Áďa našel nové kamarády =o)