AKTUALITY 2007

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

24. 12. 2007 - Vánoční hopkání
Tento rok jsme se rozhodli strávit vánoční dopoledne trošku netradičně - výcvikově. Kupodivu se sešla poměrně slušná banda "aktivistů", trošku jsme poběhali, pak pokoštovali vánoční cukroví, ovlažili hrdélka a ......... všichni odcházeli náramně spokojení, navíc pséci vyřádění a adekvátně unavení =o)

 

 

 

18. 11. 2007

Sněholí se sněholí, padá snížek bílý ……… a my jsme konečně vyrazili na výlet do přilehlých lesů. Fugísek měl ze sněhu jako každý rok obrovskou radost, která se projevovala skákáním do sněhu a válením se v závějích. Ani Dádula už kupodivu nedělal „cíťu“ a řádil skoro stejně jako Fuč a u toho ještě stíhal kolem Fuga rotovat =oD  Někdy pochybuju o jejich duševním zdraví a doufám, že se nám někdy podaří tohle jejich řádění vyfotit.

 

3. 11. 2007 - I. Klubový závod agility K-9

Vzhledem k tomu, že agility už nějaký ten pátek na cvičáku provozujeme, rozhodli jsme se založit novou tradici a to v podobě klubových závodů (poslušnostní už probíhají několik let). Takže se letos konal premiérový ročník =o) Trošku se nám sice příprava zašmodrchala, takže jsem se ve finále stala pořadatelem, rozhodčím a nevím čím vším ještě, ale ….. účast byla naprosto fantastická – vlastně „maximální“ – prostě přišli všichni =oD

Protentokrát se běžely 2 kola Open a aby se mohli zúčastnit i naprostí začátečníci, tak závody byly zakončeny rovinkou na čas. Atmosféra byla moc fajn, výsledky přiměřené tréninkům a nakonec jsme příjemné dopoledne završili opíkáním špekáčků – prostě pohoda. Doufám, že i ostatní byli s průběhem závodů spokojení a že příští rok doladíme detaily a II. ročník proběhne ještě líp.

 

 

 

28. 10. 2007 – Neoficiální závody agility - Blansko

Opět jsme se vydaly (tentokrát pouze dámská sestava – já, Lucka, Jiřka a Marťa) vzhůru novým dobrodružstvím. Počasí už odpovídalo datu a my už jsme dopředu zvažovaly, jestli vůbec pojedeme. Nakonec jsme v neděli ráno doufaly, že vydrží aspoň 1 den nepršet, ale bohužel =o( Po příjezdu do Blanska se počasí ještě drželo, takže jsme se stihly zaprezentovat, najít si místečko na lavičce a …… začalo pršet =o( Po hodině deště jsme to já s Luckou vzdaly a vydaly se zpět směr Brno. Jiřka s Marťou vytrvaly – tentokrát počasí odpovídaly i výsledky (Jiřka Jumping 10. místo a Open DIS a Marťa Jumping 7. místo a Open DIS), ale i tak mají holky můj obdiv, že vytrvaly i přes počasí, ve kterém by ani „psa nevyhnal“.

 

20. 10. 2007

Konečně se mi podařilo zlanařit Janču Lejskovou ( www.borderky.eu ), aby se přijela podružit, podívat do víru velkoměsta a trošku s námi potrénovat. Počasí se zrána sice moc přívětivě netvářilo, ale během dopoledne se na nás i usmálo sluníčko, takže jsme neumrzli a trénink se skutečně vydařil.

 

 

2. – 7. 10. 2007

Tak jsem se konečně dočkala „nepracovní“ dovolené a vyrazili jsme na turistickou dovolenou do Jeseníků.  Za necelý týden jsme prochodili skoro 100 km, podzimní přírody a fantastického počasí jsme si užili opravdu dostatečně a ani se nám nechtělo vracet do „civilizace“.

 

 

 

 30. 9. 2007   

V neděli jsme se po malé odmlce vydali na další sportovní klání – tentokrát do Blanska na neoficiální závody agility. Překvapilo nás poměrně velké množství přihlášených účastníků, ale ani to nám ve finále nezabránilo - jako týmu -  obsadit slušné pozice (v první desítce v kat. SA 1., 4. a 5. místo, kat. MA 2. místo – tímto holkám převelice gratuluju=o)). No a moji hoši …..  Fuč opět nezklamal – hnedka na začátku závodů našel slušně rozháranou fenu, takže jumping si v polovině trati zkrátil tak, že odskákal další polovinu parkuru dle vlastní fantazie samozřejmě už bez mého doprovodu a prchl, open běh jsem po polovině vzdala =oD  Zato Dadánek se pochlapil a jumping jsme doběhli 6., open dokonce 4. a bylo z toho celkově 4. místo z celkových více než 20 účastníků kategorie SA.

 

 

 

14. - 17. 9. 2007

Fotky z víkendu ......

 

 

8. 9. 2007 

Trénink agility v Hodoníně vedený Marťou Konečnou.

 

 

28. 7.  – 4. 8. 2007   

Další LVT – tentokrát již prověřené místo – Sázava u Žďáru n. S. a pojatý jako „speciál retrieverů“.  V rámci zachování Fugánkova duševního zdraví (byl 3x pokousaný z toho 2x labradory) jsem se rozhodla, že sebou vezmu jenom Dádulu.  I když jsem na tento turnus vyrážela se smíšenými pocity, nakonec se ukázalo, že nebyly namístě. Opět se sešla skvělá sestava lidí (až na výjimky, které se samozřejmě najdou vždycky), počasí nám vyšlo velmi slušně (žádné zásadní teplo,  sem tam deštík - na cvičení ideální), takže jsme si týden náležitě užili a odjížděli domů plni příjemných zážitků. Já navíc s bezva pocitem, že agi 10timinutovky Aldíkovi převelice prospěly a poměrně se zlepšil – no, uvidíme na dalších závodech ….. ale dobrý pocit mi nikdo nevezme =o)

 

A tady něco málo foteček:

 

 

16. 7. 2007     

Něco málo fotek z víkendu =o)

 

30. 6. – 7. 7. 2007      LVT  Batelov

Letos jsme táborování pojali trošku jinak a odjeli komplet na tábor do Batelova (resp. mezi Batelov a Švábov). Pro mě celkem zajímavá zkušenost, kdy jsem měla na „povel“ cca 30 psů s páníky,  svoje „ovečky“ z agility a ještě svoje 3 kluky (Gabča – vrchní vedoucí – totiž odjela hnedka první den rodit štěníky, takže jsem na to množství zvěře zůstala sama).  Ač jsem hnedka první den stihla zajistit návštěvu veterináře s následným šitím NO nohy i užít si výstup posledních členů LVT, kteří ve finále nebyli ubytováni, musím konstatovat, že pak už všechno probíhalo víceméně jak má =o) Počasí letos mělo drobné rezervy – sem tam sprchlo, ale i to jsme přežili a je fakt, že nebyla tak úděsná vedra a my mohli cvičit a cvičit a cvičit. Hotel vč. personálu měl rezervy podstatně větší – ale i to jsme přežili a navíc se letos sešla naprosto fantastická banda lidí, takže to vyvážilo veškeré nedostatky a v sobotu se nám jenom velice těžko loučilo.

Výběr z tuny fotek – agility, soutěž o nejlepšího aportéra (to co lítá vzduchem jsou samozřejmě špekáčky), soutěž o nejrychlejšího slalomáře, ………

24. 6. 2007

Agility trénink s Marťou Konečnou =o) 

 

 

20. 6. 2007

Ve středu jsme se vydali za krásami okolí Blanska. Výlet fantasticky vyšel, hoši zvládli i brouzdání v protíkajícím potůčku  a hlavně jsme si to náležitě užili, protože les nebyl plný řvoucích exotů (ať už na kole nebo pěších) jako o víkendu. Tím pádem se nám poštěstilo potkat něco málo lesní zvěře – zajíce a srnky. Dádula se opět předvedl v plné parádě – voda ho vždycky uvede do běhacího amoku – v tom momentě přemýšlím, jestli přece jenom kromě kamzíka není „říznutý“ gremlinem a nekroutí se kvůli tomu, že se z něho kus oddělí a budeme mít „dvojí nadělení“ =oD . Závěr výletu opět proběhl v útulné hospůdce, kde už hoši zmoženi množstvím zážitků úplně odpadli.

 

 

11. 6. 2007

Super koupačka spolu s Archibaldem Černá Maska, takže přidáváme něco málo fotek.

 

9. - 10. 6. 2007 – ufouní víkend - Zbraslav

Jako každý rok jsme se v hojném počtu sešli ve Zbraslavi u Brna, kde se letos konala v sobotu klubová výstava a v neděli závody agility, bonitace a svod plemeníků. V sobotu jsem měla možnost okusit výstavu „z druhé strany“, a to jako vedoucí kruhu. Musím konstatovat, že to byla velice zajímavá zkušenost. Po výstavě jsme trošku poagilitili (celý víkend bylo úmorné vedro, takže to na výkonech bylo celkem vidět),  odpoledne proběhla bouřlivá schůze a večer konečně přišla pohoda a dobrá zábava při posezení s ostatními u každoročně velmi ceněného „vlastního“ občerstvení. Letos už jsme se zmohli natolik, že nezůstalo jenom u buchet, ale k mání byly i chlebíčky a dokonce saláty =oD

V neděli pak proběhl 1. speciál grifonků a brabantíků v agility. My jsme se bohužel moc nevyznamenali,  vedro bylo hodně znát a po tom, co nám přišla na parkur pomáhat další feňulka, jsme museli běžet znova …… no, prostě tentokrát jsme byli poslední =o) Tož ale potrénujeme a příště už to ostatním určitě „natřeme“ =o)  

 

 

 

2. 6. 2007

Zúčastnili jsme se našich vůbec prvních agility závodů "Jarní Hodonínská tlapka". Běhala se Hra, Jumping a Agility. Ač výkony nejsou nijak zásadní, hoši mě celkem potěšili a dodalo mi to další chuť do práce.

Hra - Eugene 6. místo, Alda 16. místo (trošku na začátku zaváhal a za 20 vteřin už se toho pak moc dohnat nedalo =o)

Jumping - Eugene DIS, Aldo 9. místo

Agility - jsem "odpískala" po několika překážkách, protože hoši už byli úplně mrtví.

 

 

24.5.2007

Přidáno několik nových fotografií.

 

1. 5. 2007

V úterý jsme se s Dádulou vydali na trénink agility do Hodonína. Počasí vyšlo slušně, kupodivu jsme ve zdraví přežili i cestu a ……..  sice byl Dádula ze začátku vykulený z cizího prostředí a z háravek, ale ve finále přece jenom něco zaběhl, takže jsme odjížděli s novými zážitky a celkem dobrým pocitem z běhů =oD

 

10. 4. 2007  

Přidáno něco málo nových fotek.

 

 30. 3. 2007

Prubovali jsme novou výletovou trasu Blansko – Kuřim. Počasí vyšlo fantasticky a hoši zažili najednou ještě válečku v pravděpodobně posledním letošním sněhu a o kousek dál zároveň první letošní koupačku – prostě pohoda.

 

26. 3. 2007  

Už je to skoro půl roku, co jsme „zrušili“ granule (aspoň částečně), takže nadešel čas bilancování. Když opomenu to, že hoši žerou jak protržení a na jídlo se těší (což u granulí nebývalo), tak jako celkem podstatnou věc vidím i fakt, že jsme zminimalizovali průjmy a občasné zvracení. A to kupodivu i když střídáme vařené sem tam s konzervou a ráno dostávají kluci hrst granulí, aby úplně neodvykli (Nutro choice, Canidae) a je fakt, že i když někomu něco odpadne od ruky, tak se nemusíme bát žádné „přehnané reakce“ v podobě zažívacích potíží.

Pro ty  co o vaření uvažují a nemají odvahu: donedávna jsem byla poměrně velkým zastáncem granulí a hlavně přesvědčená, že nikdy psům nedám vyváženou krmnou dávku (to teď samozřejmě netvrdím, ale my lidi taky nejíme denně dle tabulek, abychom dostávali tip ťop přesně to co potřebujeme) a jak vidno naši psi nestrádají. Po prostudování několika knížek, diskusích s lidmi, kteří takto krmí delší dobu (největší díky patří Romče … www.monvisalvia.com ) a konzultaci veterináře (doplnění vitamínů a minerálů) a samozřejmě několikaměsíční praxi, jsme se dostali k tomu, že už nevážíme a neměříme a vaření mi zabere cca 20 minut 1x za 2 dny. Takže to není taková tragédie. Zkrmujeme  převážně hovězí a kuřecí svalovinu, ryby (pro malé psíky jsou super mražené grundle – dají se zkrmovat syrové a celé), vnitřnosti, k tomu rýže, těstoviny, vločky a samozřejmě zelenina – v poměru 1/3 masa + 1/3 příloha + 1/3 zelenina. Sem tam přihodím nějaký ten vitamín, sušené vemínko (zdroj vápníku) atd. Maso vařím nebo aspoň restuju, příloha samozřejmě vařená a zeleninu spařím a rozmixuju. Fantazii se meze nekladou stran bylinek, semínek atd.

 

7. 3. 2007

Pomohla jsem Dadánkovi od jeho zimního „odění“, tak doufám, že už nepřijde žádná zásadní změna teplot, aby nám holátko nezmrzlo.

 

 

9. – 11. 2. 2007

O víkendu se konala MVP Brno a díky tomu jsme po delší době měli príma westí návštěvu – kamarádka z Děčína v sobotu vystavovala svého westího hocha – Jevington Havlův kopec - a tak jsme byli už od pátku poctěni návštěvou rodiny Pilařovy. Naši pesáci to nesli statečně i když bylo vidět, že další kluk na jejich domácí půdě je poměrně „ostře sledovaný“, navíc si Jevís nějakou dobu myslel, že je Dádulka fenečka, takže chvilkama bylo velice veselo. Ale kupodivu jsme i noc přežili bez úhony a v sobotu už nic nebránilo tomu vyrazit vesele do víru velkoměsta a do areálu BVV – Jevís ve slušné konkurenci získal Výbornou, ke které mu gratulujeme. My jsme v mezičase stihli nakoupit uzená brčka, nějaké konzervy a další „životně důležité“ věci.

 

6. 1. 2007

Máme novýho kamoša – braboša – Damián Dorothy Song, takže jsme spáchali hromadný výlet. Samozřejmě hoši lítali a okusovali se až „do mrtva“ ….. i Fugís se kupodivu zapojoval – jakoby mu doma jeden terorista nestačil =o)