AKTUALITY 2010

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

30. 12. 2010 - 2. 1. 2011

Přelom roku jsme strávili mimo Brno a užili si tak dostatek klidu i fantastické zimní přírody.

 

24. 12. 2010

Jako obvykle jsme vyrazili na stědrodenní procházku - tentokrát v počtu 5 lidí, 6 pséků. Prochajda se převelice vydařila, počasí kupodivu vydrželo, i když jsme na začátku trošku zmokli, ale domů jsme dorazili spokojení a zcela zmožení (ostatně koho by nezmohlo 5 hodin v lese, navíc stále v pohybu =o)).

 

 

21. 12. 2010

PF 2011 od mých přátel ...

 

 

5. 12. 2010

.... a padá a padá a padá

 

15. 11. 2010

Přidáno agilitní video.

 

9. 11. 2010

Vzhledem k tomu, že Fu už není nejmladší, nechali jsme udělat kontrolní odběr krve a musím to zaťukat, až na nižší hodnotu tuků je Fu zcela OK =o)

 

6. 11. 2010

Úvodem musím napsat, že si velice vážím lidí, kteří se starají v lese o zvěř, o pořádek v lese atd., ale ...

Jako obvykle jsme vyrazili za Brno do lesů – tentokrát oblíbená trasa Babice-Bílovice-Brno. První vtipný zážitek nás čekal už v Babicích na nádraží – pod vlak skoro vběhl bordík. Další překvapení čekalo na začátku lesa, když jsme u vstupu na turistickou značku našli ceduli upozorňující na odstřel prasat spolu s mapkou, takže jsme zvažovali, jestli se vrátit (vyhodit peníze za jízdenky a hodinu sedět na nádraží než přijede další vlak). Po prostudování mapy jsme ale zjistili, že ohraničená část, kde se má akce konat je zcela mimo značené stezky, kterýma chodíme, takže jsme vyrazili. V cca ¼ cesty jsme ale zjistili, že

a) myslivci si zapomněli rozdat mapu s vyznačením kde je plánovaný odstřel,

b) zapomněli mapu rozdat i prasatům,

c) prasata nerespekovala mapu a prchla mimo vyznačené území, tím pádem se přesunuli i střelci.

No prostě dopadlo to tak, že „zelení“ se hrubě rozptýlili z plánovaného území a byli všude kolem – tak rychle jsme tuhle trasu ještě nezvládli. Navíc mi bylo celkem líto lidí, kteří se vydávali na pokojnou procházku od Bílovic, kde (vzhledem k tomu, že tam plánováno nic nebylo) nebyla ani infocedule, takže proti nám nic netuše vesele frčeli turisti, cyklisti atd. – to se to pak Nově točí =o(

Z Bílovic do Brna už to šlo naštěstí hladce, takže jsme si prosluněnou sobotu přece jenom v rámci možností užili.

 

20. 10. 2010

Po delší době jsme se vydali zkouknout novinky do brněnské Zoo a bylo to fakt super. Sice nás mrzelo, že se nám v nově otevřené expozici Beringie nepodařilo kouknout na megamedvědy, ale např. právě krmení vlci nebo lední medvěd, který se bavil tím, že si "dělal vlny" v bazéně, to vynahradili.

 

16. 10. 2010

O víkendu jsme nezaháleli - v sobotu jsem jako každý rok pomáhala při pořádání klubových závodů agility K-9. Překvapila celkem velká účast a k tomu mě převelice potěšilo, že kategorii začátečníků small vyhrál bostonek "Bedřich" (Čiko).

V neděli jsme vzala i hochy a byly jsme podpořit Lucku na závodech na Zetoru. Lucka má ponaučení, že experimenty si má nechat na tréninky a hoši prima zážitek s holkama kníradlovýma, se kterýma tam většinu doby dováděli.

 

12. 10. 2010

Tak přece jenom něco málo fotek z Chorvatska ....

 

10. 10. 2010

Po nějaké době jsme se vydali do lesa do Líšně. Co se týče našich psů – procházka jako každá jiná – takže proč to píšu ... velice nás překvapil počet „bezprizorů“, který jsme ten den potkali.

Nejdřív jezevčíková, která pelášila furt pryč a nikdo ji v podstatně nezajímal – následně jsme potkali důchodky v družném hovoru a zjistili, že jezevcová je jejich. Nejenom, že je nestresovalo, že jim utekl pes, ale dokonce to uvedly stylem „to je v pohodě, ona to dělá často, však má na obojku telefon a on ji někdo vrátí“.

Pak sice ne bezprizorní, ale .... štěndo labíse. Panička sice opodál, ale ... naši hoši na vodítkách, Aleš z kolohnáta nijak zásadně nadšený nebyl a přesto – kromě neustálého vyřvávání místo přivolání – jsme se psíka nemohli zbavit – asi by s námi i odešel, takže jsme stáli a čekali a stáli a čekali, až si pipinka konečně psíka vyzvedne.

No a aby toho nebylo málo, tak při zpáteční cestě jsme nejdřív narazili na středně velkého křížence (povedená zmenšenina dobrmana), který se pořád posunoval několik metrů za námi a po chvilce se k němu přidalo další křížidlo (z dálky vypadalo jako mládě cane corso – z blízka bych k tomu podle chlupů přidala něco drsnosrstého) a hoši vydrželi capat v konstantní vzdálenosti až k parkovišti, pak zase zmizeli v lese – po těchhle se ovšem v naší blízkosti evidentně nikdo nesháněl =o(

Během cca hodinové procházky mě taková úroda skutečně překvapila =o( Navíc po takových zážitcích většinou přemýšlím, jestli jsme skutečně divní my, když se snažíme, aby naši psi nikoho neomezovali a neobtěžovali.

 

23.-27. 9. 2010 - Beskydy

V rámci podzimní dovolené jsme se vydali do Beskyd. Naštěstí předpověď počasí nás trošku ušetřila - zmokli jsme jenom jednou.  Hoši lítali v horských potůčcích, Alda přišel na chuť Borůvkám a prostě jsme pořád lezli do kopce a lezli do kopce a lezli do kopce až jsme dolezli až do Polska - prostě idelání aktivní "zahraniční" dovolená =oD

 

19. 9. 2010 - Čebín

V neděli jsem se vydala juknout po delší době na závody agility. Hochy jsem protentokrát nechala doma (pak mě to celkem mrzelo, protože parkury se mi moc líbily a svrběly mě nohy, že jsem se nepřihlásila).  Tak jsem hochům aspoň nakoupila něco málo pamlsků a Fu obzvlášť ocenil odpudivě pískací balonek, takže jsme nakonec byli spokojení všichni.

 

5.-10. 9. 2010

Vydala jsem se s Fubísem za hranice všedních dnů - do Chorvatska. Cesta proběhla naprosto v pohodě, počasí vyšlo (alespoň ke spokojenosti pséků, protože nebylo žádné zásadní vedro - já bych uvítala víc sluníčka, ale budiž) a pobyt jsme si náležitě u moře užili. Nakonec jsem byla ráda, že jsme zakoupili plovací vestu, protože Fu byl ve vodě jistější a o to víc si plavačku vychutnal.

Bohuželale selhala elektronika a fotky a videa, která jsem na dovo pořídila, se nepodařilo z foťáku vydolovat, což mě převelice mrzí, protože Fugova plovací videa vč. nácviku máchání nožkama na suchu opravdu stála za shlédnutí =o( – škoda – příště to snad vyjde.

 

7.-14. 8. 2010 - LVT Dešná

Letos jsme se jako každý rok vydali na výcvikový tábor agility. Kromě cvičení jsme zvládli i několik výletů a hlavně byl letošní tábor převelice bohatý na plavání  -  Fu už je taky jako ondatra =oD

 

6. 7. 2010

Přidány fotky z prodlouženého víkendu (slibuju, že fotky Dáduly rochnícího se v lavórku budou příště =oD).

 

 

1. 7. 2010

Poslední návštěva u Rychlých Tlapek než se rozjedou do nových domovů ...

 

26.-27. 6. 2010

Počasí nám o víkendu skutečně přálo, takže jsme poběhali po přilehlých lesích a stihli i několikero koupání. Dádulka už je zase ve formě a vesele aportuje z vody, Fu zatím nenašel odvahu tlamku ve vodě otevřít, takže jsme ve fázi kdy doplave k předmětu a otočí to zpátky =oD

 

23. 6. 2010

Další návštěva v Lelekovicích s okukování puppíků =oD Tentokrát jsem s sebou brala jenom Fubíse a oba jsme si návštěvu náležitě užili. Štěnda už jsou skoro k odběru, takže už jsou čilá, čiperná a hlavně zvídavá (mj. ochutnali Fu-ocas, Fu-vodítko, moje prsty, boty, rifle, ...) – prostě radost.

 

 

11. – 13. 6. 2010

Opět jsme na víkend vyrazili mimo Brno a dobře jsme udělali. V sobotu bylo nesnesitelné vedro, takže i hoši se chodili poveselit do lavórku s vodou (mrzí mě, že jsme s sebou neměli foťák, protože Dádula rozvalený vsedě v lavóru byl opravdu kouzelný =oD). Fu této veselici až tak nepodlehl, zato neúnavně honil po dvoře mouchy .... se nějaká ta zábava vždycky najde =o).

 

6. 6. 2010

Konečně se vyčasilo, takže jsme o víkendu stihli nejenom nějaký ten výlet, ale konečně si byli hoši i zaplavat. Sice trošku vyšli ze cviku - Dádula lehce nabral vody - ale pokud vydrží počasí, tak se zase brzo dostaneme do formy =o).

 

30. 5. 2010

Fubís dnes oslavil 9. narozeniny ... ten čas fakt hrozně letí.

Víkend si hoši náležitě užiji – poflakovali se po zahradě, asistovali u grilování a jako bonus v sobotu dostali hovězí oháňku – ta měla velký úspěch – Fu se ani nedal efektně vyfotit, protože se na ní činil tak, že skoro nebylo vidět co okusuje.

Zato Dáda ......

 

17. 5. 2010

Rozjeli jsme se opět do Lelekovic – Fu na očkování, Dádulu jsme vzali s sebou s vidinou, že hochy necháme proskočit v přilehlém lesíku (bohužel nám tohle překazil déšť, tak snad příště) a jako bonus jsme si pomuchlali bordíkový pižduchy vrhu A Rychlá tlapka =o)

 

 

16.-19. 4. 2010

Vydali jsme se odpočinout si od ruchu velkoměsta – prodloužený víkend jsme strávili ve Všemině na farmě manželů Pekařových (Kdo o něčem podobném uvažujete, tak doporučujeme – hezké ubytování, fantastické okolí a skvělí „domácí“.)

   

Počasí vyšlo opět fantasticky, takže jsme kromě relaxace s výhledem do zeleně ještě stihli asistovat u stříhání ovcí,

vyrazili jsme na výlet do Vizovic,  

na zříceninu hradu Obřany nedaleko Hostýna,  

i na hrad Lukov.

 

27. 3. 2010

Tentokrát jsme se vydali kousek dál - k Tišnovu - super prochajda přírodou skoro bez lidí, sem tam potůček, zbytky sněhu, prostě pohoda.

 

16. 3. 2010

Střídavě sledujeme "MásaFíka" v televizi a u toho zatím ještě pořád lebedíme, protože pořád sněží a sněží a sněží =o(

A k tomu ještě povedená fotka "Yin-Yang dog".

 

 

28. 2. 2010

Opět jsme vyrazili do lesů, tentokrát doprovázeni Jitkou a její bordelkou ...

a doma to pak vypadalo takto ...

 

13. 2. 2010

Přidány fotky z výletů ...

a nová videa ...

Sněhu už začínám mít pomalu dost, takže tady malá vzpomínka na léto

 

Trénink agility 12/2009

 

 

10. 1. 2010

Sníh se zatím pořád hezky drží, takže se každou volnou chvilku snažíme strávit mimo „civilizaci“. Občas si vzpomene i vzít foťák, takže ......