AKTUALITY 2008

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

24. 12. 2008 Vánoční hopkání

Jednou z tradic, které na cvičáku udržujeme,  je "společné vyhlížení zlatého prasátka", takže jsme se i letos sešli na Štědrý den dopoledne na cvičišti, trošku potrénovali, ochutnali vánoční cukroví a spokojení a unavení se pak vraceli domů vyhlížet, kdy se co urodí pod stromečkem.

U nás se kromě pamlsků a hraček letos urodil i nový člen smečky - Bedřich =oD.

 

8. 12. 2008 Mikulášský trénink

Nedělní trénink jsme pojali trošku netradičně – maskovaní za čerty .... a čerty.

 

6. 12. 2008 „Větříky za 800„

V pátek jsme se – jako obvykle – vydali trošku potrénovat agility. Alda se snažil, až u toho koulel očima, ovšem v polovině tréninku přišel zvrat – do Dáduly jako když střelí, začal zběsile pobíhat po place a požírat trávu. To by nebylo nic až tak neobvyklého (někdy si dokonce myslím, že je trošku „řízlý“ kozou), ale když stihl svůj objem během 15min. zdvojnásobit, polil nás studený pot a valili jsme na veterinu. Podezření na torzi žaludku se naštěstí po zrentgenování nepotvrdilo (i když mi teda paní doktorka moc klidu nepřidala informací, že se takové věci nevyhýbají ani malým psům a dokonce ani kočkám) a my nakonec odcházeli z ordinace s pilulkami na „odplynění“. Dáda navíc – asi pod vlivem dojmů z veteriny, kterou moc nemusí – přece jenom částečně splaskl, takže už když jsme odcházeli, vypadal „normálněji“.

Jo a ještě bych zapomněla – stihli jsme natočit nějaké to tréninkové videjko – Aldovy běhy nejsou až tak zajímavé, ale odhalili jsme, co na agility baví Fubíse nejvíc ..... video =o)

 

17. 11. 2008 Výlet Adamov

Prodloužený víkend jsme se snažili maximálně využít, takže kromě tréninků agility, návštěvy rodičů a dalšího jsme stihli i nějaký ten výlet. A aby to naši hoši neměli tak jednotvárné, vyrazili jsme tentokrát s holkama a jejich papilonkama, a to do Adamova odkud jsme se přes Bílovice zase vrátili do Brna.

 

 

26. 10. 2008 II. Klubový závod agility K-9

Čas letí jako voda a s podzimem přišla příprava a realizace našich dalších klubových závodů. Tentokrát jsme vychytali nějaké ty nedostatky, které se nám loni vloudily (aspoň doufám) a myslím, že byla opět spokojenost. Letos se vyhodnocoval součet běhů agility a jumping a nemohla samozřejmě chybět naše oblíbená tunelová rovinka na čas. Jak to dopadlo, můžete juknout tady. Mé velké díky patří i holkám, které mi jako loni velice pomohly.

 

 

18. -22. 10. 2008  Zkoušky agility – Zlín + výletování v okolí

Na naše pravděpodobně poslední letošní agility závody jsme se vydali do Zlína. ROSÁcké tetky objednaly super počasí, takže jsme si sobotu hezky užili. Ale aby nebylo všechno jenom super, tak tentokrát jsme se DISKli a to oba běhy. O to víc mě to mrzelo, protože první běh byl rychlý, veverka se snažila jaxviňa, 2 pasáže, které se mi zdály těžší, jsme zvládli v pohodě, dokonce samostatně slalom vč. těžšího náběhu, ale ...... skončili jsme na látkáči (holky mají fungl nový, který vypadá jak klasický tunel jenom v půlce došly „šprušle“) – prostě se mi Aleše nepovedlo přesvědčit, že na druhé straně je taky díra. Druhý běh už byl o poznání vlažnější – bylo vidět, že Dádula je rozhozený – no a na tunelu přišel opět DISK.

 

No a protože nám přišlo škoda nevyužít tak hezkého počasí a toho, že nám zbývá ještě nějaký ten den dovolené, zůstali jsme u Zlína až do středy a trochu povýletovali. Tímto zdravím tetku chelsovic a její černobílé veverky =o) a doufám, že brzo zase nějakou veselou lesní bojovku zopakujeme.

 

 

5. 10. 2008 Závody agility v Hruškách
Tuto neděli jsme opět vyrazili závodit. Ač jsme nedosáhli žádných závratných výsledků, mám radost z toho, že se Dádula konečně rozběhal a jeho rychlost se na parkuru postupně začíná zvyšovat (i když teda pořád má jistou rezervu =oD). Takže ze závodů celkově spokojenost, k tomu nám sluníčko po celý den krásně přálo a hřálo, takže jsme si ten celodenní pobyt venku skutečně řádně užili. Navíc s námi tentokrát byl i Fubís, takže i ten byl večer náležitě unavený, načichaný nových pachů a plný zážitků z takového množství nových pséků. No a jak jsme teda dopadli .....

 • zkouška – 1 shozená laťka a 2 odmítnutí (jedno tuším na slalomu a pak jsme se nějak netrefili na poslední překážku – tímto zdravím tetku chelsovou =oD) – 15. místo se známkou dobře (celkem 20 týmů)
 • agility – čistý běh (když opomenu 0,12 trestňáku za čas) a vyšlo z toho 9. místo (celkem 36 týmů)
 • jumping – čistý běh, leč lehce pomalý, takže něco málo trestných bodů za čas nám naskočilo – 20. místo (celkem 36 týmů)
 • součet agility + jumping – 9. místo (celkem 36 týmů)

 

16. -22. 9. 2008

Konečně jsme se dočkali zasloužené dovolené a jako většinu posledních let jsme vyrazili do hor – opět padla volba na Jeseníky. Ač meteorologové strašili deštěm, počasí nakonec vyšlo nad očekávání dobře a to tak, že jsme se v září koulovali a rozdávali si vánoční dárky pod zasněženým smrčkem, no prostě idyla =o)

 

Druhou část dovolené jsme strávili pracovně v domečku rodičů (zahrada si celoročně žádá své) a nezahálely ani naše veverky. Copak by mohli kluci chybět u rozvážení hnoje a dalších zábavných činnostech? =oD Jenom mě mrzí, že jsme pozapomněli vyfotit Fuga, jak si užívá vožení se v kolečkách =oDD.

 

 

13. 9. 2008   Speciál pro jedničkáře - Brno - závody agility

Po letní přestávce jsem se opět rozhodla prubnout nějaké ty agilitní závody a vydali jsme se do Obřan do Psí školy Na Ostrově na speciální závod otevřený pouze pro závodníky, kteří běhají v první výkonnostní třídě. Z dnešních běhů moc odvařená nejsem, Dádulka byl jakýsi roztěkaný, přesto ......

 • agility - čistý běh, lehce pomalý, takže troška trestňáků naskočila, přesto 4. místo (celkem 13 týmů)
 • zkouška - 1 odmítnutí na škočce, ale s výsledkem 7. místo a známkou výborně (celkem 12 týmů) - touto zkouškou Dádula splnil podmínky pro přestup do třídy SA2
 • jumping - 1 odmítnutí na skočce a 1 chybka na slalomu, takže z toho ve finále bylo 9. místo (celkem 12 týmů)

No a aby to druhé půlce smečky nebylo líto, tak Eugenek vyrazil s páníkem na výlet, kde čichal, čichal, koupal se a pak zase čichal - prostě ideální výlet =oD

 

 

23. 8. 2008 - Zlín

Tuto sobotu jsme se vypravili s holkama papilonkovýma na závody agility do Zlína. My jenom v roli diváků a „obslužného týmu“, což se mně osobně převelice líbilo, protože jsem se nemusela nijak zásadně nervovat =oD Celý den jsme si náležitě užili, Terezka vybojovala 2. a 3. místo, takže spokojenost a v „mezičase“ jsme stihli ještě krátkou procházku po okolí a menší koupačku.

 

 

2. 8. 2008  Výlet s černobílýma - Pulčínské skály

V sobotu jsme se vydali za Jančou Lejskovou a spolu s jejíma bordelkama jsme vyrazili za krásami přírody - tentokrát na pomezí Valašska a Beskyd - do Pulčínských skal. Výlet se skutečně vydařil (meteorologové strašili zbytečně - zmokli jsme až po cestě domů) a kluci dostali pořádně do těla - lítali říčkou

lezli po skalách

a pak už byli i hyperaktivci celkem unavení

Tož tímto zdravíme do Zlína a těšíme se na další akci =o).

 

 

21. 7. 2008

Fotky z víkendu

 

 

5.-12. 7. 2008 LVT Velké Meziříčí
Letos v létě přišla drobná změna, tentokrát jsme vyrazili do Velkého Meziříčí, kde jsme pod vedením Helči Podfajové měli týden pilně trénovat agility. No, měli ..... Aleš dostal hnedka druhý den šílenou sračku (omlouvám se za to slovo, ale snad jenom „explozivní průjem“ by bylo výstižnější slovní spojení), takže jsem krom jednoho tréninku, kdy jsme byli provozuschopní, víceméně vstřebávala teoretické poznatky a informace. Nu což, doženem to pozdějc. Ale i tak musím uznat, že v přestávkách mezi venčením, jsme stihli fůru jiných zajímavých věcí a tábor se i tak převelice vyvedl. Nejvíc si asi cením toho, že jsem poprvé zažila naprosto nekonfliktní sestavu a to jak lidí, tak pséčků a nepřišlo ani žádné neplánované šití nožek či ruček a další veselosti.

 

29. 6. 2008

Po návštěvě Intercanisu jsme se s ;holkama „pípalónovýma“ vydaly na výlet za krásami okolí Brna. Tentokrát to byla pohodová trasa Babice – Brno. Díky vedru padl tentokrát los na Fucínka, takže jsme vyrazily ve složení Lucka, Terezka a já a chlupatci Fučíno, Dyk a Asinka. Už cesta vlakem byla vtipná, kdy zmatený průvodčí neustále přepočítával psy, lístky a prahl po jakési průkazce =oD V lese už jsme pak jenom my prahly po stínu a pséci při nejbližší příležitosti zmizeli v potoce. „Naučná stezka“ pokračovala nálezem mrtvé srnky, pak občerstvovací zastávkou a ještě záchranou jakéhosi malého hopsaného nelétavého a asi zapomenutého „pipina“, který se ale převelice líbil našim psům. Jenom drobnou chybku to mělo – neměly jsme foťák =o(

 

25. 6. 2008

Čas lehce pokročil a přijde mi dobré opět zrekapitulovat změny týkající se způsobu výživy, ke kterému jsme se odhodlali před cca 1,5 rokem.

Zásadní změna, která se udála v mezidobí od mého minulého příspěvku, je v přechodu z vařeného masa ke krmení přemraženým masem syrovým. Drobný posun proběhl i v poměrech jednotlivých složek krmení, takže pro inspiraci pro ty, kteří nad tímhle způsobem výživy uvažují, to u nás vypadá takto:

- momentální poměr krmení 3:2:1 (maso:příloha:zelenina)

- maso – hovězí, kuřecí, krůtí a králičí svalovina a vnitřnosti (vepřové dáváme taky, ale převařené)

- přílohy – rýže, těstoviny, ovesné vločky, pohanka

- zelenina – jakákoli co je po ruce (spařená)

- jako doplňky 1x týdně (nebo jak si vzpomenu) syrový žloutek nebo uvařené celé vajíčko, sýry (lučina, cottage – cokoli ne příliš slaného), jogurty, smetana, ....

- s ovocem máme kupodivu celkem problém, protože ani jednomu z kluků nic kromě jablek nejede

- sem tam ještě přihodím tabletu pangaminu, nějaký ten olej a cca 2x týdně multivitamíny (Happy dog, CD Vet), semínka (slunečnice, lněné, ...), sušené i čerstvé bylinky (petržel, majoránka, celerová nať, kopřivy, ....)

 

24. 6. 2008
Na toto léto hoši vymysleli novou bezva zábavu, kterou poskytuje lovení much. Alda si v rámci této aktivity fantasticky zlepšil štěkání co se hlasitosti týče (Fuč je odjakživa hlasitý dostatečně ... sousedi nás asi musí milovat čím dál tím víc =o)), Fuč zase hezky procvičuje tělo při výskocích a pokusech zavěsit se na záclony – no, skutečně se doma nenudíme =oD. No a když jsou hmyzoši málo akční a na chvilku někde spočinou, tak „veverky“ sedí, valí oči a štěkají.

 

24. 5. 2008 – Čučice

Závody agility jsme díky zvyšujícím se teplotám odsunuli na podzim, takže zbývá dostatek času na výlety. No, v momentě, kdy vidím mapu v rukách mého chotě se jedná spíše o „bojovku“ – nezklamal ani tentokrát =oD Z pohodového cca 10km výletu se ve finále vyklubal vyčerpávající celodenňák ..... ale stálo to za to. Počasí vyšlo fantasticky a užili jsme si jak sluníčka, tak chládku lesa, stoupání na skalní vyhlídky, plavání i brouzdání v řece. No a nebyl by to správný výlet, kdyby nekončil nějakým posilněním v příjemné hospůdce (upece.webpark.cz ...... doporučujeme).

 

 

 

18. 5. 2008 – Jarní Brno – závody agility

Donedávna jsem nechápala, jak někdo může napsat, že se 3x diskl a přesto má obrovskou radost ze závodů ..... donedávna =o) Je samozřejmě pravdou, že každý úspěch potěší, ale taky je pravdou, že většina z nás běhá agility skutečně pro radost, takže ve většině případů nejde o umístění (i když samozřejmě vždycky potěší), ale o radost ze souhry se psem, ze setkání s přáteli, kterých je na závodech vždycky víc než dost, a o tu správnou pohodovou atmosféru.

I tento víkend přispěl k tomu, že už většinu věcí chápu =oD Zase jsme potkali fůru starých i nových známých, užili si pohodu a aspoň já odcházela s bezva pocitem, že jsme se zase někam „posunuli“, a to i přesto, že jsme se 2x diskvalifikovali - jak málo totiž stačí – kdo běhá agi mi dá jistě za pravdu =o)

Ale teď už k výkonu samotnému ...... nevím, jestli napsat, že počasí vyšlo – sice nepršelo (nevím, kdo nahoře to zařídil tak, že začalo pršet až u předávání cen), ale bylo takové to pravé dusno před bouří, takže pro krátkozoba nic moc. Proto mě velice mile překvapilo Alešovo nasazení a rychlost, se kterou bojoval, protože jsme s ní doposud měli vždycky problémy. No a nebyl by to Dádulka, kdyby zase neměl připravený nějaký ten fór – ve druhém běhu byla jako druhá překážka kladina a pod ní nachystaný tunel, který se běžel skoro na konci parkuru – hezké lákadlo, díky kterému se některé týmy DISKly. Dádula – jak jsem čekala, se hnedka hrnul k tunelu – za mého urputného řevu se zastavil cca 2cm před ním a díval se na mě, jestli to fakt myslím vážně, pak za potlesku přihlížejících pokračoval na kladinu ....... diskli jsme se pozdějc =o)

 • zkouška - čistý a rychlý běh, kdy jsme kupodivu ve finále měli ještě časovou rezervu, takže se zdá, že se Dádulka přece jenom rozběhal – známka výborná a 3. místo (celkem 14 týmů)

 • agility družstev – DISK - jednu skočku jsme vzali „v protisměru“ .... a už to bylo =o) (celkem 6 družstev)

 • jumping družstev – DISK – opět se nám zadařilo na skočce, která nebyla v pořadí (celkem 6 družstev)

 

6. 5. 2008

Fotky ze cvičáku ....

 

 

 

1. 5. 2008 – Agility Třebíč

Nedalo nám tento volný den nějak aktivně nevyužít a v našem případě jak jinak, než ho zaplnit setkáním s prima lidmi a u toho ještě „pohópat“ – takže jsme vyrazily (tentokrát jenom já a Jiřka) na závody agility do Třebíče. Počasí ze začátku nevypadalo nijak příznivě (celou cestu z Brna pršelo), ale kolem poledne přece jenom sem tam vykouklo sluníčko a těch pár kapek co na nás sem tam spadlo bylo víceméně příjemných a osvěžujících (kdo někdy běhal agi, tak určitě bude souhlasit s tím, že na parkuru se vždycky zdá tak nějak teplejc, takže trošku osvěžení neuškodí). No a teď už k Dadánkovi a našim výsledkům. Pojímám podezření, že Dádula má na každý závody připravený nějaký príma překvápko pro ty, co sedí okolo, aby z toho taky něco měli. Tentokrát se rozhodl dělat, že tu divnou věc – slalom – v podstatě vidí poprvé v životě a podle toho to pak vypadalo. Navíc tuhle paní rozhodčí „ještě neviděl“, takže proč se v průběhu běhu líp nekouknout – v takových momentech přemýšlím, jestli ho mám „ubít“ hned nebo to přece jenom ještě chvilku počká =oD No a jak to teda dopadlo .....

 

 • zkouška - DISK – tady jsem si vzpomněla na tetku Chelsovou a její nabádání k samostatné práci –  Alda si zcela samostatně našel tunel – škoda jen, že nebyl na řadě =oD

 • zkouška – 1 odmítnutí na slalomu a k tomu podrobná prohlídka rozhodčí, fotografa atd., takže 5. místo a bez ohodnocení – Dáda prohlížel dlouho =oD (celkem 7 týmů)

 • jumping – 10. místo – bezvadný celkem rychlý běh, kdy Dadča zvládl i poměrně komplikované skokové partie naprosto bez problémů .... no ale zase ten slalom =o( (celkem 19 týmů)

 

19.-20. 4. 2008 - Zkoušky agility - Brno

Agility nás skutečně celkem "chytlo", takže dokud je ještě rozumné počasí a není vedro na padnutí, tak jsme se vydali opět vzhůru novým dobrodružstvím. Tentokrát to byly zkoušky agility pořádané na Zetoru Brno.  Jednalo se o 2denní závody - každý den 2 zkoušky.

 

Sobota   (v kategorii small startovalo celkem 18 týmů)

 • zkouška - DISKli jsme se a to jenom díky mojí blbosti, že jsem pséčkovi vybrala špatnou tunelní ďůrku =o( 

 • zkouška - čistý běh, bohužel zase rychlost nebyla ideální (na té budeme muset ještě evidentně zapracovat), takže z toho bylo  6. místo a známka velmi dobrá

 

Neděle  (v kategorii small startovalo celkem 9 týmů)

 • zkouška - kvůli tomuhle běhu jsem celkem naštvaná, protože jsme měli dobře a kupodivu i rychle "našlápnuto" (Alda se vzchopil a na závodech tak ještě "nevalil"), bohužel se nám v polovině dráhy připletl do parkuru cizí pes, takže jsem musela Aldu típnout a rozhodilo nás to oba natolik, že z toho ve finále bylo "až" 6. místo se známkou dobrá (1 odmítnutí + čas)

 • zkouška - po obou dvou dnech bych řekla, že poslení běh byl o dolování sil u nás obou - Dádulka byl hezky roztěkaný - no, aspoň jsem si procvičila hlasivky =oD, takže ve finále 1 odmítnutí + opět velmi slabý čas, takže z toho bylo 8. místo a to bez ohodnocení

 

 

5.- 6. 4. 2008 – Chvalnovská pohodička III

Počasíčko se nám hezky vyspravilo, tak co bysme seděli doma, že =oD A protože jsme řádní aktivisti, tak jsme letos začali hnedka dvoudenními závody agility ve Chvalnově u Kroměříže. Navíc to byl náš první „tah“ bez pánských protějšků, takže jako banda 5 „bab“    jsme si celý víkend náležitě užily .... ale už ke sportovním výkonům.

 

Ještě podotýkám, že tohle byly Dádulkovy (a nejenom jeho) první oficiální závody, takže jsme jely s pocity stylu „však to nějak dopadne“ a dopadlo to takto ....

Sobota

 • agility (1 chybka a něco málo trestňáků za čas) – 12. místo (celkem 22 týmů)

 • zkouška – čistý běh na známku výborně – 2. místo (celkem 12 týmů)

 • jumping – DISK (celkem 22 týmů)


 

Neděle (ráno jsem zvažovala, jestli Aldu vůbec brát sebou, protože už byl skutečně unavený, přesto ....)

 • agility (čistý běh bohužel pomalý, takže nám naskočily body za čas) – 16. místo (celkem 23 týmů)

 • zkouška (1 odmítnutí + zase čas) – DISK (celkem 12 týmů)

 • jumping (to už jsem Dádulku z trati odnesla) takže DISK (celkem 22 týmů)

 

No a co druhá půlka domácnosti? Hoši v sobotu taky nezaháleli a vyrazili na výlet za krásami naší vlasti – konkrétně krásami Blanska a okolí - a to ještě v doprovodu červenobílé setřice a kamarádů, takže večer jsme se doma sešli všichni úplně KO.

 

 

4. 4. 2008

Fotky z víkendu + videa „tvrdohlavý westík má svůj den“ =oD

 

9. 3. 2008

Přidán článeček „Výcvik“ – uveřejněno ve Zpravodaji Klubu chovatelů grifonků a brabantíků č. 2005/4

 

 

20. 2. 2008

Přidán článeček Alešek a jeho vylomeniny – uveřejněno ve Zpravodaji Klubu chovatelů grifonků a brabantíků č. 2006/1

 

 

2.1.2008

Přidány fotky z povánočního výletu ............ a video - nácvik hlídání předmětu s mým otěckem