AKTUALITY 2012

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

31. 12. 2012

V letošním roce jsme se zúčastnili projektu pořádaného VFU Brno zaměřeného na vakcíny psů obsahující jako konzervační činidlo thiomersal (v něm obsaženo malé množství rtuti) - na Aldíkův výsledek stále čekám, Fu měl naměřeny standardní hodnoty Hg.

Jako další pokus jsem se pokusila podchytit počet km, které jsme ušlapali po lesích v rámci našich výletů a došla jsem k číslu 403 km =o).

 

26. 12. 2012

Děkuji všem přátelům za PF ...

 

 

23. 12. 2012

Super vycházka s Lelekovickýma holkama =o) ... (bohužel bez fotodokumentace).

 

10. 11. 2012

Vydala jsem se do Olomouce na seminář s Františkem Šustou "Pozitivní posilování .... učení a trénování nejen psů"

Převzato od pořadatele akce:

Pár slov o Františku Šustovi ...
Absolvoval stáž v Zoo Londýn, Zoo Edinburg. Od roku 2008 pracuje v Zoo Praha jako tzv. specialista tréninku zvířat. Jeho hlavní pracovní náplní během roku jsou ukázky pro veřejnost, kde předvádí přirozené dovednosti zvířat na povel (v podstatě přírodovědný dokument naživo). Mimo hlavní sezónu řeší spolu s chovateli úkoly s jejich zvířaty, které souvisejí s nácvikem nějakého potřebného chování (zavření ve stáji, rozdělení zvířat, navyknutí na chovatele) a nebo přímo s nápravami chování (bázlivost, agrese, stereotypie). K tomu všemu používá metodiku pozitivního posilování, ke které se školil mimo jiné i v USA.

10. 10. 2012  Zoo Brno  

Opět jsme vyrazili za zvířátky do Zoo =o)

 

4.-7. 10. 2012  MS agility Liberec

Opravdu zážitek – fantastická atmosféra, bezchybná organizace a k tomu jako bonus skvělé výkony naší reprezentace – skutečně jsem si to užila.

 

28. 9. 2012

Konečně po delší době výlet s fotodokumentací =o) Vyrazili jsme na výlet po Chřibech zakončený příjemným posezením a fantastickým jídlem v restauraci Samota v Buchlovských horách.

 

23. 9. 2012

I letos jsme se zhostili pořádání klubových závodů psí školy K-9  .... fotky

 

4.-10. 9. 2012  Chorvatsko

I letos jsme vyrazili v září za sluníčkem a koupáním – opět do Chorvatska, tentokrát se se mnou odjel rekreovat Alda. Moje obavy, jak bude zvládat vedro, se rychle rozptýlily a musím říct, že si pobyt u moře Aldík skutečně užíval – plavání ho odjakživa baví, takže ve vodě byl jak ve svém živlu a i slunění mu vyhovovalo, takže jsme se u vody na lehátku povalovali oba =o)

 

28. 7. 2012

Skvělý výlet do Ketkovic, na zbytky hradu Levnov a ráchání se v Oslavě =o)

 

10. 7. 2012

Při úklidu jsem narazila mj. na staré výstavní posudky našich veverek a mám pocit, že jsem snad pokaždé vystavovala jiného westíka (pro zajímavost posudky a další informace doplněny do úspěchů).

 

19. 6. 2012

Myslela jsem, že jsme si loni stran zdraví užili dost(můj úraz, Alešovy opětovné problémy s nohama), bohužel letos pokračujeme v podobném duchu. =o( Problémy s Alešovým pohybovým aparátem už začínají být pravidelnou záležitostí (pořád se bohužel nezjistila příčina), pak si Alda pořídil dírku v oční rohovce (vůbec netuším jak a kde) a aby toho nebylo málo, tak právě bojujeme se zánětem Alešovy prostaty =o(

 

30. 5. 2012

Pan Fu má dnes 11. narozeniny - doufám, že si odpoledne náležitě užil - nejdřív se hodinu povaloval po zahradě, pak si kuchnul zbrusu nový balonek a k večeři jsme mu mletý kuře ozdbili "svíčkama" ze sušenýho masa, takže ..... hlavně hodně zdraví =o)

 

20. 5. 2012

Tak mají hoši novou atrakci - k vodní želvě (která normálně ve vaně nebydlí ... zatím ... fotka je z doby, kdy nám prasklo akvárko) nám přibyla suchozemská ...

 

1. 5. 2012 Lážo Plážo na Ostrově

Byli jsme podpořit "naše" holky na závodech agility, takže jim rovnou tímto gratuluju k dosaženým výsledkům =o)

 

20.-28. 4. 2012 - Šumava

Letos jsme jako každý rok vyrazili za turistikou po vlastech českých - tentokrát jsme na týden zakotvili v malé vesničce Zátoň na Šumavě.

 Strávili jsme tady povedený týden, který začal sněžením a mrazem a končil 30 stupňovými vedry. Vzhledem k tomu, že Alda už zase pokulhává, tak jsme letos nachodili jenom cca 60 km, ale i tak jsme toho myslím viděli celkem dost. Na výlety jsme vyráželi mj. vlakem z asi nejmenší vlakové zastávky v ČR

Navštívili jsme Vimperk včetně soukromého pivovaru, kde mj. výborně vaří

Černé a Čertovo jezero

Boubínský prales

Strakonice

Turnerovu chatu na řece Vydře

slatě v Borové Ladě

na zpáteční cestě i Český Krumlov.

 

1. 3. 2012

Aktualizace mi sice lehce váznou, ale přesto jsme stále v "akci".  Agility jsme díky nevyhovujícímu počasí a terénu na cvičáku omezili, o to víc se ale věnujeme ostatním "zábavám". Pokud počasí a pracovní vytížení dovolí, tak vyrážíme do přilehlých lesů - letos jsme nachodili skutečně dost km. Když nám počasí až tak nepřeje, tak doma vyhledáváme osoby, věci, pamlsky, bavíme se deskovými hrami i balonky, ze kterých padají pamlsky, cvičíme na míči, stoličce, sedačce, no prostě všude, kde to jen jde ..... ale i tak už vyhlížíme sluníčko =o)

 

28. 1. 2012

Tak nevím komu jsme to křeslo kupovali ....

 

8. 1. 2012

Hanácká výstava se letos přesunula z Olomouce do Brna ...

--------------------------------------------------------------- ----------------------------------------- ---------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- ------------------------------ ---------------------------------- ------------------------------------------ ---------------------------------------- ---------------- -------------------------------------