AKTUALITY 2009

2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004

30.-31. 12. 2009

I letos jsme přelom roku strávili mimo Brno. Počasí nám celkem přálo - navíc nás přece "troška" bahna nemůže odradit od prima výletů, takže jsme se volno skutečně užili, no a nakonec jsme se dočkali i sněhové nadílky.

 

24. 12. 2009

Letošní štědrý den jsme nezaháleli a vydali se spolu s dalšími šílenci ze cvičáku na štědrodopolední výlet do okolních hvozdů.

No a samozřejmě i letos hoši dostali fůru dárků ... největší úspěch asi měla nová budka (Fu ji obsadil už v předsíni, když jsme ji donesli domů a odmítal vylézt a dokonce už jí přišel "na chuť" i Dádula).

 

17. - 20. 12. 2009

Ve čtvrtek jsme se opět vydali k tetce vetkové, protože si Fu pravděpodobně někde propíchl nohu, takže jsme zase za válečné invalidy =o(

V pátek jsme se vydali k našim, proběhla i návštěva přehrady a zakoupení vánočních rybek. Hoši pak asistovali u kuchání, stahování a porcování a převelice je to zajímalo.

V sobotu byli jak u vytržení při vaření tlačenky =o)

A v neděli jsme stihli převaz u tety vetové a taky výlet v lesíku s jejíma holkama.

 

6. 12. 2009

I letos jsme si užili trénink agility s mikulášskou tematikou vč. růžků, zvonečků, perníčků, pamlsků pro pséky a samozřejmě nechybělo ani uhlí =o)

 

29. 11. 2009

Přidány fotky z výletu ...

 

Po více než 2 měsících bez netu stručně novinky .....

Furt střídavě výletujeme, když počasí dovolilo, tak jsme se koupali a plovčili a už zase trénujeme agility, prokládáme vše návštěvami tetky-vetky, no a samozřejmě jako každý rok jsme i letos vyrazili táborničit, dokonce už jsme stihli i nějaký ten agilitní závod =o)


10. 10. 2009 Nejistá sezona I. Třebíč

Další závody agility – tentokrát jsme vyrazili do Třebíče na fantastický - nejen fotbalový - trávník. Počasí nás sice sem tam pozlobilo deštíkem, ale nakonec jsme všichni přežili bez úhony na zdraví.

  • Agility – 1 chybka na slalomu – 10. místo (celkem 15 týmů)
  • Zkouška – něco málo trestňáků za čas – VD – 3. místo (celkem 6. týmů)
  • Jumping – 1 chybka (opět slalom) a odmítnutí na tunelu – 10. místo (celkem 15 týmů)
  • Součet agility + jumping – 9. místo (celkem 15 týmů)


4. 10. 2009 Agility závody Hrušky

Neplánovaně jsme i my vyrazili na závody agility - kamarádka Terezka už zase „chodí“ s ortézou přes celou nohu, takže jsem se místo ní vydala na závody do Hrušek. Po roční závodní přestávce jsem nastupovala na start se smíšenými pocity, ale Dádulka kupodivu potěšil. Sice jsme žádné zásadní umístění nevybojovali, ale i tak jsem se vracela s dobrým pocitem z jednotlivých běhů – obzvlášť i díky tomu, že tentokrát byly parkury trošku složitější. No a jak to teda dopadlo?

  • Zkouška – trošku pomalejší běh a k tomu 1 chyba ve slalomu, takže 7. místo se známkou VD (celkem 13 týmů),
  • Agility – hezký, rychlý běh, bohužel jsme se pro mě nepochopitelně DISkli tím, že mi Dádula frnknul na kladinu,
  • Jumping – hezký, celkem rychlý běh s 1 odmítnutím vynesl 13. místo (celkem 25 týmů).


3. 10. 2009 III. klubový závod agility K-9

I letos jsme se vrhli na pořádání klubových závodů pro naše agiliťáky. Počasí nám i letos přálo a celou dobu nádherně svítilo sluníčko, závodníci běhali jak nejlíp uměli a závodění jsme jako každý rok zakončili opékáním špekáčků.


28. 9. 2009

Vyrazili jsme se podívat a podpořit „naše holky“ na závody agility do Šlapanic u Brna. Bylo naprosto fantastické počasí, takže jsme si dopoledne skvěle užili (my dokonce stihli ještě hoďku poběhat po lese) a holkám opět gratuluju k super výsledkům (Marťa s bíglem 1. místo ve zkoušce a k tomu jako bonus cena za sympatického pséka, Lucka s PRTovou taktéž 1. místo ve zkoušce =oD).


7. a 9. 9. 2009

Pro velký úspěch opět frčíme do Lelekovic ... nejenom na morčata. Když opomenu to, že nám cca před týdnem propadl na zahradu pes od sousedů a trošku vylepšil Dádulovi nožky (našla jsem 2 ďůrky), tak Dádulovi začalo hnisat meziprstí, takže pomazat jakýmsi smradem, pak rozřezat, vyčistit ..... doufám, že letos už jsme si tyhle „fórky“ vybrali na nějakou dobu dopředu. I když na druhou stranu – Blackynka začala hárat, takže se klukům u tetky Lelekovické skutečně líbí =oD


26. 8. 2009

Proběhla očkovačka Dádulky u naší drahé tetky-vetky. Protentokrát jsem pro jistotu brala oba hochy a ti měli tuto návštěvu včetně kulturního vyžití – stihli jsme malou prochajdu lesem, poběhali s holkama Lelekovickýma po zahradě a asi největší atrakcí pro ně byly morčata.


15. - 22. 8. 2009 LVT Hořice

Letošní tábor proběhl pod vedením Martiny Konečné v Hořicích u Hradce Králové. Až na to, že byl celý týden „pařák jaxviňa“ se myslím týden převelice vyvedl a kromě tréninků jsme stihli i fůru výletů, kde jsme povětšinou byli za exotickou atrakci (počet psů vždy převažoval nad počtem lidí).

 

Kromě trénování agility

 

koupání


důkladné prohlídky Hořic


jsme zvládli i výlet do Zoo ve Dvoře Králové


a Prachovských skal

 

takže jsme povětšinou večer vypadali asi takto


No a ještě musím přidat bonusovou fotku s názvem „Chcete mě?“ =oD


 

25. 7. 2009

Dneska jsme konečně vzali s sebou na výlet foťák, takže k našemu obvyklému výšlapu 3B (Babice - Bílovice - Brno) přidáváme i něco málo "ráchacích" fotek - bylo přece jenom vedro, takže hoši využili každé příležitosti, aby se trošku osvěžili.

 

11. 7. 2009

Dneska jsme byli podpořit holčiny z naší psí školy na závodech agility, které pořádala Psí škola Na ostrově v Brně.

Holky byly převelice šikovné a ve všech bězích skončily na bedně (druhá a první místa), takže tímto babám ještě jednou gratuluji.

My jsme samozřejmě veverky nemohli nechat doma, takže v přestávkách mezi běhy byli naši vodomilové furt ve vodě ..... =o)

 

8. 7. 2009

Dádula už se jeví relativně v pohodě, takže pomalu zase začínáme trénovat agility a k tomu se pořád někde smýkáme po lesích no a v tom vedru chodíme plavat - bohužel většinou zapomeneme foťák, takže nejsou žádné fotky =o( ... ale polepšíme se.

 

1.7.2009

Přidána videa domácí hrátky  a  hrátky se zvonem

 

4. 6. 2009

Díky tomu, že momentálně neagilitíme, tak jsem se vrhla na videa a tady je sestřih z posledních tréninků agility.

 

2. 6. 2009

Vzhledem k tomu, že se Aldovo kulhání nijak zásadně nezlepšilo, byli jsme nuceni podlehnout „hloubkové“ kontrole, takže byl Dádula v sedaci kompletně zrentgenován a při té příložitosti mu byl odstraněn nežádoucí útvar v podkoží v oblasti pravého stehna.

Shrnutí: rentgeny dopadly dobře, ostatní vyšetření (luxace) taky, přesto Didli furt kulhá na levou nohu a k tomu má ďůrku na pravé noze – když už, tak už – že jo.

 

 

22.-24. 5. 2009

V pátek jsme byli s Fubísem u naší "nové" paní vetky na očkovačce. Dádulku jsme protentokrát nechali doma a to se nám hrubě vymstilo. Jak se hoši totiž vehementně vítali (byli přece jenom asi 2 hodiny separé), tak si Dádula - snad proto, aby nemusel Fubísovi závidět - nějakým nekoordinovaným pohybem namohl zadní nohu a to tak, že se z něho stala "trojnožka", takže nás v sobotu opět čekala cesta do ordinace a doporučení "klid na lůžku" plus léky. Takže místo sobotního celodenního výletu se hoši střídavě povalovali doma a vyvrcholením soboty byla konzumace plotic na zahradě. V neděli na Dádulově neschopnosti vydělal Fuč - sám absolvoval výlet do Líšně, pak jsme byli hodit očko a podpořit holky na Zetoru na závodech agility a završili jsme procházku koupání v lomu.

 

8. - 10. 5. 2009

O prodlouženém víkendu jsme se samozřejmě nepovalovali doma a opět se smýkali po přilehlých lesích. Fu si protentokrát připravil převeselou „proměnu“, takže jsme měli psíka „black and white“ nebo řekněme „2 v 1“.

 

 

24. 4. 2009  Hostěnice

S kolegyňkou Lenkou jsme vyrazili na výlet do Hostěnic – tentokrát nám k obvyklé sestavě hochů přibyl další přírůstek – malý dvouhový Marťas =o). Bohužel jsme jako obvykle zapomněli foťák … příště s polepšíme.

 

21. 4. 2009

Jak vidno, zábava v podobě lovení much hochy od loňska nepřestala bavit – spíš jejich úsilí zesílilo – Fu dokonce vylepšil techniku ..... budu muset koupit nový záclony.

 

19. 4. 2009  Babice – Bílovice - Brno

Vyrazili jsme opět za krásami okolí – protentokrát to byla trasa 3B (Babice – Bílovice – Brno). Hned na začátku se Dádula stihl vyválet v ...... (opět nemám slušné slovo), což nás převelice potěšilo – Leslienka je náš velký vzor =oD. Pak už byla cesta celkem v pohodě. Sem tam hoši stihli vlítnou do potůčku, ale díky teplému počasí to bylo fajn osvěžení. Bohužel nikde nebyl dostatek vody na to, aby jsme mohli Didlistu aspoň trošku „odsmradit“, takže se doma nevyhnul koupání a já drhnutí postroje.

 

13. 4. 2009

Ani na Velikonoce jsme se neváleli doma - tentokrát jsme vyjeli do Hostěnic ...

11. 4. 2009

Po delší době jsme se vydali do Zlína za černobílýma a tetkou chelsovou a vydali se za krásami okolí ...

 

5. 4. 2009

Něco málo fotek z víkendu ...

 

30. 3. 2009

S kamarádkou Simčou a její labradorkou Leslienkou jsme vyrazili směr Macocha a její krásné okolí. Ač ráno počasí nevypadalo nijak optimisticky (už druhý den vydatně pršelo), nakonec to zas tak hrozné nebylo a dokonce jsme si užili i sluníčka a kdyby jenom sluníčka ..... hoši používali první polovinu procházky Lálu jako trenažér (mrzí mě, že nemáme zdařilou fotku, kterak je Dádula přicuclý jak klíště labísce na zádech =oD) a druhou půlku nás Láluška oblažovala vlahým pachem čehosi hutného a extrémně smrdutého (ano myslíte si dobře, jenom jsem nevymyslela, jak to napsat slušně), co si na poli stihla na sebe naplácat - no prostě pohoda.

 

únor + březen 2009

Lehce nestíhám aktualizovat, takže ve zkratce:

  • pořád výletujeme - nejčastěji Líšeň a okolí,
  • už jsme konečně opět po zimě začali trénovat agility, tak doufám, že se brzy dostaneme všichni do kondice,
  • no a aby jsme měli jako obvykle něco extra - Fubís chodil opět se zavázanou nohou s podezřením na zapíchnuté cizí těleso, to se naštěstí nepotvrdilo, ale Fu konečně došel na to, že jako marod by mohl mít určitá privilegia a náležitě si to tentokrát užíval.

Tož tak =o)

 

24. a 25. 1. 2009

O víkendu jsme nezaháleli a stihli nějaký ten výlet - Babice, Bílovice, Líšeň ...

 

11. 1. 2009

Hezky mrzne a snížek se nám pořád drží, takže výletujeme „co se do nás vejde“ =oDD

 

 

30. 12. 2008 – 3. 1. 2009

Příchod nového roku jsme se rozhodli uvítat mimo ruch velkoměsta. Na Nový rok dokonce trošku nasněžilo, takže naše každodenní výlety do lesů Chřibů byly ještě o poznání veselejší.